___ Ką pasėsi 2025->Apžvalga ___
-
Akimirkos
E-katalogas
Šviečiamoji programa2025 metų kovo 27 - 29 dienomis
Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje
vyko tradicinė tarptautinė žemės ūkio paroda
„Ką pasėsi... 2025“Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje vyko 29-oji tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi... 2025“. Renginyje dalyvavo daugiau kaip 400 įmonių, organizacijų ir smulkiųjų prekybininkų. Lankytojų laukė 10 ha plotas ir trys parodų paviljonai, kuriuose buvo eksponuojama pasaulinių prekinių ženklų žemės ūkio, miškų ūkio ir komunalinė technika bei įranga. Ūkininkai ir entuziastai turėjo galimybę apžiūrėti naujausių transporto priemonių ekspozicijas, susipažinti su mažąja sodininkystės ir daržininkystės technika, išsirinkti įrankių, sėklų, augalų apsaugos priemonių, trąšų ir kt.
Dešimt inovatyviausių eksponatų buvo apdovanoti medaliais ir diplomais:
-
Ūkio valdymo ir duomenų analizės platforma „DeLaval Plus“ (UAB „DeLaval“);
-
Javų kombainas JOHN DEERE S7 850 (UAB „DOJUS agro“);
-
Traktorius CASE IH FARMALL 120 C (UAB „Dotnuva Baltic“);
-
Elektrinis šarnyrinis krautuvas GIANT G2700E TELE (AB „East West Agro“);
-
Ratinis traktorius FENDT 620 (UAB „Ivabaltė“);
-
Kombainas NEW HOLLAND CR11 (AB „Lytagra“);
-
Akmenų surinkimo mašina HUSARYA SCS-100 (MB „Obena“);
-
Antti X-serijos mobili grūdų džiovykla (UAB „Rovaltra“);
-
Dirvos gerintojas PHYSIOMAX (UAB „Timac AGRO LT“);
-
Transporterinis grėblys SIP AIR HD 900 T (UAB „Žemtiekimas“).
Parodą papildė edukacinė programa, kurios metu vyko daugiau kaip 50 seminarų ir diskusijų įvairiomis temomis - nuo paramos priemonių žemės ūkio sektoriui iki technologinių ir socialinių inovacijų.
Tris parodos dienas buvo demonstruojami pasėlių skenavimo metodai, skirti augalų mitybos poreikiams nustatyti, ir dronai, skirti tiksliam ūkininkavimui. Parodoje „Ką pasėsi... 2025“ buvo eksponuojama unikali senovinių ir savos gamybos traktorių, kuriuos sukūrė ūkininkai iš visos Lietuvos, paroda.
Visomis parodos dienomis vyko amatų ir sodinukų mugė, 6-asis tarptautinis grandininio pjūklo drožybos čempionatas, medinių skulptūrų aukcionai. Jaunieji lankytojai galėjo leisti laiką specialiai įrengtoje laisvalaikio zonoje.
-
Parodos organizatoriai dėkoja visiems dalyvavusiems ir apsilankiusiems ir taria iki kitų susitikimų!