___ Tarptautinė paroda „Ką pasėsi... 2023““ stereotipus laužančios inovacijos šiuolaikiniam agrosektoriui ___


Apie mus rašo Verslo žinios: 2023-02-02

 

Kovo 30–balandžio 1 dienomis Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje (VDU ŽŪA) 27-ąjį kartą vyks tradicinė tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi... 2023“. Per šį laikotarpį keleriopai išaugo renginio formatas, tobulėjo infrastruktūra, kasmet vis sparčiau modernėja bei stebina žemės ūkio veiklą efektyvinantys eksponatai, tačiau kertiniai parodos tikslai išlieka nepakitę: renginiu siekiama pademonstruoti mokslo ir agroverslo bendradarbiavimo rezultatus, suteikti abipusę naudą ūkininkams ir žemės ūkį aptarnaujantiems agroverslams, išlaikyti didžiausios Baltijos šalyse tokio profilio parodos statusą ir – ne mažiau svarbu – keisti stereotipus apie žemės ūkį, jį pristatant kaip vieną sparčiausiai robotizuojamų ir skaitmenizuojamų sektorių, atvirą tarpdisciplininių kompetencijų įgijusiems jauniems specialistams.

Tris dienas vyksiantis renginys – gausesnis bei tarptautiškesnis 

Tris dienas žinių ir inovacijų sklaidos centru tapsiančioje VDU Žemės ūkio akademijoje vyksianti paroda „Ką pasėsi... 2023“ dalyvių skaičiumi žada būti gausesnė bei tarptautiškesnė už praėjusiąją Į parodą sugrįžta popandeminiu laikotarpiu pauzę dariusios įmonės, registruojasi nauji dalyviai. Taip pat laukiama agrosektoriui atstovaujančių įmonių iš Belgijos, Latvijos, Lenkijos, Estijos, Turkijos, Vokietijos. Išskirtinės sąlygos dalyvauti parodoje sudarytos savo ekspoziciją turėsiantiems Ukrainos žemės ūkio technikos gamintojams.

Planuojama, kad parodoje „Ką pasėsi...2023“ savo ekspozicijas pristatys apie 200 Lietuvos bei užsienio šalių įmonių ir tiek pat smulkiųjų prekybininkų, o renginį aplankys keliasdešimt tūkstančių lankytojų iš visos Lietuvos.

Parodos „Ką pasėsi... 2023“ organizatorių komandai vadovaujanti VDU ŽŪA Verslo ir socialinės partnerystės centro direktorė Rita Petlickaitė atskleidžia, kad žemės ūkio technikos ekspozicija savo dydžiu ir eksponatų skaičiumi kaip visada bus didžiausias parodos segmentas. „Šiemet žemės ūkio technikos įmonės itin atsakingai ir iš anksto planuoja savo ekspozicijas bei žada pademonstruoti tokių inovacijų, kokių Lietuvoje iki šiol nėra įdiegta. Eksponatų gausa rengiasi nenusileisti ir trąšų gamintojai bei pardavėjai, sėklas, augalų apsaugos produktus ir įvairią kitokią su žemės ūkiu susijusią produkciją siūlančios įmonės, taip pat mokslo, finansų įstaigos, draudimo paslaugų teikėjai“, pasakoja VDU ŽŪA Verslo ir socialinės partnerystės centro direktorė.

Parodos lankytojai bus laukiami ir VDU ŽŪA stende, kuriame turės galimybę tiesiogiai pasikonsultuoti su mokslininkais. Trečiąją parodos dieną VDU Žemės ūkio akademija atvers duris interesantams studijų klausimais. Besidominčių studijomis lauks „VDU ŽŪA atvirų durų diena“, kurioje lankytojai turės galimybę sužinoti apie bakalauro, magistrantūros bei kitas studijų galimybes, pažinti studijų aplinką ir VDU ŽŪA fakultetus. Balandžio 1 d. interesantai bus laukiami 10 val. ir 11 val. Agronomijos fakultete VDU ŽŪA centrinių rūmų 303 kab., Bioekonomikos plėtros fakultete VDU ŽŪA III rūmų 428 kab., Inžinerijos fakultete II rūmų 304 kab., Miškų ir ekologijos fakultete VDU ŽŪA centrinių rūmų 428 kab.

Parodoje lankytojų lauks ir naujai atidaryta demonstracinė prototipų erdvė, kuri atspindės mokslo ir verslo bendradarbiavimo rezultatus. Tokia erdvė Vytauto Didžiojo universitete sukurta pirmą kartą, siekiant visuomenei atskleisti universiteto akademinės ir neakademinės bendruomenės kartu su partneriais sukurtus prototipus.

Likus savaitei iki parodos „Ką pasėsi...2023“ atidarymo, 10 vertingiausių eksponatų tradiciškai bus apdovanoti parodos medaliais bei diplomais. Parodos „Ką pasėsi...“ medalis ypatingas keliais aspektais. Tai ir ženklas, kad jį pelnęs eksponatas yra išskirtinis savo naudojimo savybėmis bei inovatyvumu, ir išliekamąją vertę turintis žinomo šalies skulptoriaus Marijaus Petrausko autorinis darbas.  

Neatsiejama dalis – turininga šviečiamoji programa 

Petlickaitė atkreipia dėmesį, kad parodos lankytojų laukia turininga šviečiamoji programa, be kurios VDU ŽŪA vykstančios parodos būtų neįsivaizduojamos. Parodos metu rengiami seminarai visada sulaukia gausaus lankytojų dėmesio, nes programoje kiekvienas gali rasti sau aktualią temą. Neatsitiktinai prieš keletą metų parodos „Ką pasėsi…“ šviečiamoji programa Lietuvos mokslo akademijos inicijuotame Mokslo populiarinimo priemonių konkurse yra tapusi viena nugalėtojų.

„Šiuo metu esame subūrę visų VDU ŽŪA fakultetų ekspertų komandą, kuri identifikuoja žemdirbiams aktualiausius klausimus bei formuoja šviečiamosios programos turinį. Planuojama, kad vyks ne tik žemdirbiams skirti seminarai, bet ir žemdirbių, mokslininkų bei įmonių atstovų atvirosios diskusijos. Manome, kad jos padės rasti atsakymus į žemdirbiams rūpimus klausimus, pasitarnaus renkantis konkrečias technologijas ar netgi priimant sprendimus dėl ūkininkavimo strategijos“, – šviečiamosios programos turinį komentuoja VDU ŽŪA Verslo ir socialinės partnerystės centro direktorė, atkreipianti dėmesį, kad seminarų metu naujausios informacijos apie galimybes pasinaudoti parama pagal Lietuvos kaimo plėtros programos priemones ir šios paramos administravimo tvarką suteiks LR žemės ūkio ministerijos atstovai. 

Netrūks naudingų ir atraktyvių renginių 

VDU ŽŪA Verslo ir socialinės partnerystės centro Parodų organizavimo skyriaus vadovės dr. Rimos Pranaitienės teigimu, žemės ūkio parodos „Ką pasėsi...2023“ metu lankytojų taip pat laukia įvairūs intriguojantys renginiai. Šalia parodų paviljonų, VDU ŽŪA mokomojo ūkio laukuose, bus demonstruojamas tręšimo skirtingų gamintojų barstytuvais procesas. Pirmą kartą parodoje vyks nacionalinis profesinio meistriškumo konkursas „Geriausias jaunasis automechanikas 2023“. Parodos lankytojai taip pat turės galimybę patys išbandyti savo jėgas keturračių trasoje. Išskirtinėje VDU ŽŪA erdvėje Arboretume, kur puoselėjama įspūdinga skirtingų rūšių medžių bei krūmų kolekcija, visas parodos dienas vyks Tarptautinis medžio drožėjų motoriniais pjūklais čempionatas. Lietuvos ir užsienio meistrų išdrožtus kūrinius bus galima įsigyti aukcione.

Bendradarbiaujant su Lietuvos inovacijų centru pirmą kartą parodoje bus įrengta B2B verslo ir susitikimų erdvė, t. y. vieta, kurioje verslo atstovams ir jų klientams bus patogu bendrauti bei sudaryti sandorius. Norintieji rezervuoti laiką B2B susitikimams turės iš anksto užsiregistruoti parodos interneto svetainėje (spausti B2B registracijos nuorodą). 

Visas parodos dienas vyks tradicinė smulkiųjų amatų ir sodinukų mugė.

Žemės ūkio parodos „Ką pasėsi...2023“ pagrindinis rėmėjas UAB „Audrokesta“.

Parodos darbo laikas 9.0017.00 val.

Parodos lankymas nemokamas.

Iš visos Lietuvos suvažiuosiančių lankytojų patogumui, visas parodos dienas nuo prekybos ir laisvalaikio centro „Mega“ (Islandijos pl. 32, Kaunas) ir atgal iki jo kas pusvalandį kursuos nemokami autobusai. Plačiau: https://www.vz.lt/ismani-lietuva/2023/02/02/tarptautine-paroda-ka-pasesi-2023--stereotipus-lauzancios-inovacijos-siuolaikiniam-agrosektoriui#ixzz7sANkDwqB

Visos naujienos