___ Pranešimas spaudai ___


Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje (Universiteto g. 8A, Akademija, Kauno r.) lapkričio 11–12 d. vyks kanapių verslo šventė „Cannabis Hub.LT 2022“, kurią organizuoja Kanapių augintojų, perdirbėjų ir verslo inovatorių asociacija (KAPVIA) ir VDU Žemės ūkio akademijos Verslo ir socialinės partnerystės centras.

„Cannabis Hub.LT 2022“ rengėjai siūlo besidomintiems kanapių verslo perspektyva ir naujovėmis aplankyti kanapių verslo parodą, dalyvauti tarptautinėje konferencijoje bei pasidomėti verslo kontaktų mugės pasiūlymais. Renginys „Cannabis Hub.LT 2022“ sulaukė tarptautinio dėmesio: jame planuoja dalyvauti Ukrainos, Latvijos, Suomijos ir Japonijos atstovai. Susidomėjimą „Cannabis Hub.LT 2022“ taip pat išreiškė kitų ES šalių, JAV ir Jungtinės Karalystės kanapių verslo specialistai.

Rengdami kanapių verslo šventę „Cannabis Hub.LT 2022“ organizatoriai siekia šalies žemdirbiams ir verslininkams pasiųsti mokslo laimėjimais ir pirmaujančių šalių gerąja praktika grindžiamą žinią apie didžiulį, dar nepanaudotą kanapių verslo plėtros potencialą ir paspartinti perėjimą prie tvarios ekonomikos, laikantis Europos žaliojo kurso politikos reikalavimų.

Tarptautinėje konferencijoje „Pluoštinių kanapių verslo plėtra Baltijos regione – būtina bioekonomikos proveržio sąlyga“ bus nagrinėjama pluoštinių kanapių verslo teisinio reguliavimo geroji praktika, konferencijos dalyviai taip pat bus supažindinti su kanapių auginimo ir perdirbimo šiuolaikiškomis technologijomis. Konferencijos programoje didelis dėmesys skirtas ekologiškai ir mažu CO2 pėdsaku pasižyminčiai pastatų statybai ir renovacijai, panaudojant iš kanapių spalių pagamintas statybos medžiagas.

Renginio metu bus užtikrintas sinchroninis vertimas į lietuvių ir rusų kalbas.

Kanapių verslo šventės lankytojams taip pat bus sudarytos galimybės susipažinti su Lietuvos kanapių verslo laimėjimais ir iš „pirmų lūpų“ išgirsti apie kanapių verslo naujoves. Planuojantys ekologiškai statytis ar renovuoti savo gyvenamąjį būstą parodoje galės konsultuotis su specialistais, kurie demonstruos šiuolaikiškas kanapių statybos technologijas.

Kanapių auginimas teigiamai veikia dirvožemį, nes stabilizuoja eroziją, papildo dirvą maistinėmis medžiagomis, natūraliai pašalina sunkiuosius metalus ir padidina kitų pasėlių derlių. Žemdirbiai, kurie domisi pluoštinių kanapių auginimu, galės dalyvauti verslo kontaktų mugėje ir tartis su kanapių perdirbimo įmonių atstovais, kokiomis sąlygomis galima įsigyti pluoštinių kanapių sėklų arba užmegzti ilgalaikį, abipusiškai naudingą bendradarbiavimą.

„Cannabis Hub.LT 2022“ lankytojai, besidomintys kanapių verslo tradicijomis ir naujovėmis, galės dalyvauti įvairiose edukacinėse programose, kurias ves svečiai iš užsienio.

Renginio lankymas nemokamas. Daugiau informacijos apie „Cannabis Hub.LT 2022“ galima rasti interneto svetainėse: expoacademia.lt ir kapvia.com

.........................

Parengė KAPVIA direktorius Rimantas Čiūtas, tel. 370 686 57699

Visos naujienos