___ Parodos Žemės ūkio akademijoje – naujas posūkis ___


Apie mus rašo „Ūkininko patarėjas“: 2022-08-25

Šių metų rudeninė paroda skirta tvarumui, ekologijai, žaliajam kursui. Jos metu parodos lankytojų laukia pirmoji Lietuvoje tarptautinė konferencija „EKOLINK 2022. Ekologinė gamyba. Pakeliui į 2030“, Gyvulininkystės paroda, kurioje – ir mėsinių galvijų aukcionas, Europos inovacijų partnerystės veiklos grupių kontaktų ir patirčių mugė bei daugybė kitokių renginių.
Apie žemės ūkio parodas, organizuojamas VDU Žemės ūkio akademijoje, ir jų naudą pasakoja Verslo ir socialinės partnerystės centro Parodų organizavimo skyriaus vadovė dr. Rima PRANAITIENĖ:

Rugsėjo 22–24 dienomis VDU Žemės ūkio akademijoje bus rengiama ketvirtoji paroda „Inno panorama“, kurioje pagrindinis dėmesys skiriamas tvarumui, ekologijai ir Žaliajam kursui. Norime pabrėžti darnaus vystymosi svarbą ir skatinti žmones gyventi tausojant aplinką.

Parodos dalyvius kviečiame pristatyti, o lankytojus – susipažinti su paslaugomis ir produktais, kuriančiais geresnę gyvenimo kokybę. Parodoje kviečiame pristatyti plačias atsinaujinančios energijos taikymo galimybes, ekologinę žemdirbystę, sveiką maistą ir kitas aktualijas, susijusias su tvariais sprendimais įvairiose gyvenimo srityse. Taip pat parodoje kviečiame dalyvauti įmones, prekiaujančias žemės ūkio technika bei įranga, padedančiomis įgyvendinti Europos žaliojo kurso keliamus tikslus.

Parodos metu ne tik veiks įmonių ekspozicijos, vyks ekologiškų produktų ekspozicijos ir degustacijos.

Dvi parodos dienas rugsėjo 22-23 d. vyks pirmoji Lietuvoje tarptautinė konferencija „EKOLINK 2022. Ekologinė gamyba. Pakeliui į 2030“. Ji skirta ekologiškos produkcijos augintojams, perdirbėjams ir vartotojams. Konferencijos metu daugiau nei 20 pranešėjų bei ekologijos vizionierių iš Lietuvos ir užsienio dalysis savo patirtimi. Renginys apims 4 sesijas:

  1. Ekologinės politikos link. Strateginė sesija apie esamą ekologinės rinkos situaciją ir jo ateitį Lietuvos bei Europos Sąjungos kontekste;

  2. Ekologinės gamybos ir perdirbimo link. Verslo sėkmės istorijos ir galimybės;

  3. Ekologinio viešojo maitinimo link. Geroji užsienio šalių praktika ir proveržio Lietuvoje sąlygos;

  4. Ekologijos mokslo ir praktikos link – naujausios technologijos, tyrimai, perspektyvos.

Konferencijos ir ekologiškų produktų ekspozicijos organizatoriai yra VDU Žemės ūkio akademija, LR žemės ūkio ministerija ir VšĮ „Ekoagros.

Trečiąją parodos dieną, rugsėjo 24-ąją, vyks Europos inovacijų partnerystės (EIP) veiklos grupių kontaktų ir patirčių mugė. Jos metu bus pristatyti EIP įgyvendintų projektų rezultatai, išdiskutuoti EIP veiklos grupių iššūkiai ir tolesnės inovacijų kūrimo bei įgyvendinimo galimybės.

Pagrindinis parodos rėmėjas AB „East West Agro“ parodoje pristatys efektyvaus ūkininkavimo, gamtą ir dirvą tausojančią techniką.

Dar vienas didelis kartu su paroda „Inno panorama 2022“ vyksiantis renginys – Gyvulininkystės paroda, kurią remia LR žemės ūkio ministerija. Renginys užims visą 3-ąjį parodų paviljoną. Lankytojams bus eksponuojami atrinkti geriausių veislinių savybių ūkiniai gyvūnai: nuo kelis šimtus kilogramų sveriančio veislinio buliaus, įvairių veislių ponių, iki avių, naminių paukščių ir triušių.

Parodos metu vyks veislinių gyvūnų pristatymai, veiks mėsinių galvijų aukcionas, bus organizuojamos įvairios atrakcijos. Gyvulininkystės parodos dalyvius kviečiame prisistatyti, o lankytojus – susipažinti su įmonėmis, teikiančiomis produkciją bei paslaugas šiam svarbiam žemės ūkio sektoriui. Vienoje vietoje susitinkant galimiems pardavėjams ir pirkėjams įvyksta geriausi sandoriai.

Plačiau skaitykite 2022 m. rugpjūčio 25 d. laikraštyje „Ūkininko patarėjas“

Visos naujienos