___ Įteikti parodos „Ką pasėsi... 2023“ apdovanojimai: žvilgsnis į tvarumą ir pagalbą ūkininkams ___


Apie mus rašo Kauno diena: 2023-03-23

Tarptautinės parodos „Ką pasėsi... 2023“ vienas svarbiausių akcentų – pastebėti tuos, kurių siūloma produkcija lengvina ūkininkų darbą, saugo aplinką ir padeda auginti geresnį derlių. Ketvirtadienį dešimčiai laureatų įteikti parodos medaliai.

Sveikinimų akimirkos

Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademija (VDU ŽŪK) jau 27-ąjį kartą rengia tarptautinę parodą „Ką pasėsi“. Per šį laikotarpį keleriopai išaugo renginio formatas, tobulėjo infrastruktūra, kasmet vis sparčiau modernėja bei stebina žemės ūkio veiklą efektyvinantys eksponatai. Šiemet tęsiamos tradicijos ir išrinkta geriausia ūkio technika.

Šie apdovanojimai tarsi parodos išvakarės. Tai renginys, kurį kuriame visi kartu. Džiaugiamės ir didžiuojamės galėdami stebėti kiekvieno parodos dalyvio istoriją. Matome, kaip viskas kasmet auga, kokie drąsūs parodos dalyviai, siekiantys dar didesnių tikslų. Norisi padėkoti už tiek metų trunkančią bendrystę. Tikiuosi, kad atsiimtas apdovanojimas prisidės prie kiekvienos įmonės sėkmės“, – prieš iškilmingą laureatų apdovanojimą ir specialiai parodai kurtų medalių įteikimą kalbėjo VDU ŽŪM Verslo ir socialinės partnerystės centro direktorė Rita Petlickaitė.

„Ką pasėsi“ parodos medalius kūrė menininkas Marijus Petrauskas.

Šių metų tendencijos

Šiųmetinėje parodoje speciali komisija iš šešiolikos kandidatų atrinko dešimt geriausių žemės ūkio technikos tiekėjų ir gamintojų, kurių produkcija prisidės prie tvaresnio ūkininkavimo bei išteklių tausojimo.

Parodos medalių komisijos pirmininkas prof. dr. Egidijus Šarauskis tikino, kad renkant geriausius buvo kreipiamas dėmesys į įvairius kriterijus, tokius kaip tvarumas, modernumas, inovacijos, poveikis aplinkai ir žmogui, koks tų technologijų pritaikymas šiuolaikiniam ūkininkui ir pan. Tikiuosi, kad atsiimtas apdovanojimas prisidės prie kiekvienos įmonės sėkmės. „Labai svarbus kriterijus, ar tai Lietuvos gamintojas. Džiugu, kad šiais metais tarp laureatų turime dvi lietuviškos įmones, parodai pasiūliusios biostimuliantus ir vandenvežę. Kiti yra tiekėjai, pristatantys naujausias žemės ūkio technologijas į Lietuvą“, – pridūrė VDU ŽŪM profesorius.

Pasak jo, dabar visas dėmesys krypsta į žaliąjį kursą, todėl ir technologijos turi atitikti šiuolaikinius reikalavimus, kad ūkiuose būtų mažinamos dujų emisijos, trąšų sąnaudos ir kad pats darbas būtų kuo efektyvesnis. Tad stebint pastarųjų metų tendencijas, matomas labai tikslus ėjimas į precizišką ūkininkavimą, kad būtų sėjama ir tręšiama tik tiek, kiek reikia. „

Dabar mašinos labai robotizuojasi. Tiesa, Lietuvos žemės ūkyje robotų dar nėra labai daug, jų daugiau sutinkama gyvulininkystės sektoriuje. Kita populiarėjanti ir žemės ūkyje ateitį turinti sritis dronai, kurie viską darys iš viršaus, nereikės spausti žemės, trypti sodmenų ir taip dar labiau efektyvinti darbą“, – tendencijas apžvelgė E. Šarauskis.

Parodos akcentai

Šiųmetė „Ką pasėsi… 2023“ paroda Akademijoje vyks kovo 30 – balandžio 1 dienomis. Parodos lankymas nemokamas.

Tris dienas žinių ir inovacijų sklaidos centru tapsiančioje VDU Žemės ūkio akademijoje vyksianti paroda „Ką pasėsi… 2023“ dalyvių skaičiumi žada būti gausesnė bei tarptautiškesnė už praėjusiąją.

Planuojama, kad parodoje savo ekspozicijas pristatys apie 200 Lietuvos bei užsienio šalių įmonių ir tiek pat smulkiųjų prekybininkų, o renginį aplankys keliasdešimt tūkstančių lankytojų iš visos Lietuvos.

Šiemet žemės ūkio technikos įmonės itin atsakingai ir iš anksto planuoja savo ekspozicijas bei žada pademonstruoti tokių inovacijų, kokių Lietuvoje iki šiol nėra įdiegta. Parodos lankytojai turės galimybę tiesiogiai pasikonsultuoti su mokslininkais. Be to, lauks ir naujai atidaryta demonstracinė prototipų erdvė, kuri atspindės mokslo ir verslo bendradarbiavimo rezultatus.

Šalia parodų paviljonų, VDU ŽŪA mokomojo ūkio laukuose, bus demonstruojamas tręšimo skirtingų gamintojų barstytuvais procesas. Pirmą kartą parodoje vyks nacionalinis profesinio meistriškumo konkursas „Geriausias jaunasis automechanikas 2023“.

Visas parodos dienas vyks tradicinė smulkiųjų amatų ir sodinukų mugė.

Šių metų laureatai

Šiais metais tarptautinės žemės ūkio parodos „Ką pasėsi… 2023“ medalius ir diplomus gavo:

  • Biostimuliantas BlueNTM (UAB „Agrokoncernas“)
  • Žemės ūkio darbams skirtas autonominis robotas AgXeed AgBo 5.115T2 (UAB „Agrokoncerno technika“)
  • Šienpjovių kombinacija KUHN FC 9330D-RA (UAB „Dojus AGRO“)
  • Savaeigis purkštuvas AGRIFAC ONDOR VANGUARD (UAB „Dotnuva Baltic“)
  • Grandininis diskinis skutikas DAL-BO POWERCHAIN 800 (AB „East West Agro“)
  • Traktorius Fendt 700 Vario Gen7 (UAB „Ivabaltė“)
  • Vandenvežė su chemijos tirpalų paruošimu PTL-16V (UAB „Laumetris“)
  • Ratinis traktorius T7.315 HD (AB „Lytagra“)
  • Akmenų rinktuvas Kivi Pekka 5 (UAB „Rovaltra“)
  • Presas KUHN VB 7160 (UAB „Žemtiekimas“).

 Skaityti daugiau: https://kauno.diena.lt/naujienos/kaunas/miesto-pulsas/iteikti-parodos-ka-pasesi-2023-apdovanojimai-zvilgsnis-i-tvaruma-ir-pagalba-ukininkams-1118866

Visos naujienos